ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6958417
*
nr 695 8417
Spegel
nutida, tapetserad ram, höjd: 103
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2011
kl 17:31:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 17:25:38
1
150 kr
1/5 16:32:24
2
150 kr
1/5 18:31:17
1
200 kr
1/5 21:45:18
2
200 kr
2/5 16:14:36
3
250 kr
2/5 17:26:35
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar tapetserad ram
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 695 8417
Spegel
nutida, tapetserad ram, höjd: 103
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 17:25:38 | 1 | 150 kr |
1/5 16:32:24 | 2 | 150 kr |
1/5 18:31:17 | 1 | 200 kr |
1/5 21:45:18 | 2 | 200 kr |
2/5 16:14:36 | 3 | 250 kr |
2/5 17:26:35 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar tapetserad ram
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27